Најпродавани селери на италијанска флора

Нашите најпопуларни избори

Италијанската Флора обезбедува испорака на цвеќе во Италија и низ целиот свет.

Букет мешани сезонски цвеќиња

40

Кошница со разнобојни рози

80

Букет црвени рози

49

Куп црвени рози

49

Кошница со црвени рози

80

Букет светли цвеќиња

42

Букет розови рози

49

Срце од црвени рози

130

Букет со повеќебојни рози

49

Букет крем рози

49

Букет цветови од портокал

42

Букет бели цвеќиња

44
flowers-slider-txt-element.jpg

Бесплатна испорака

По сите нарачки.
Низ целиот свет.

Испраќањето цвеќе никогаш не било толку лесно!

Како работи

Со италијанска Флора можете да испраќате цветни подароци низ целиот свет благодарение на нашата глобална мрежа на партнери.

Испратете цвеќиња во Италија и во светот

Италијанската Флора обезбедува а испорака на цвеќе во Италија и насекаде низ светот.

Ние ќе ви помогнеме да испрати цвеќе во Италија, и изразете ги вашите чувства преку нашите цвеќиња, нашата меѓународна услуга за цвеќе е евтина и лесна.

Посетете ја нашата Продавница за цвеќиња онлајн и таму ќе најдете:

Испорака на цвеќе во Италија со испорака истиот ден, по најдобра цена!

Испратете убави свежо цвеќе насекаде во Италија

Италија испорака на цвеќиња со најдобро цени во сите италијански региони:

 • Абруцо
 • Базиликата
 • Калабрија
 • Кампанија
 • Емилија Ромања
 • Friuli Venezia Giulia
 • Лацио
 • Лигурија
 • Ломбардија
 • Марке
 • Молизе
 • Пиемонт
 • Апулија и Саленто
 • Сардинија
 • Сицилија
 • Тоскана
 • Трентино – Алто Адиџе (Јужен Тирол)
 • Umbria
 • Долина на Аоста
 • Венето

Италија цвеќиња со испорака истиот ден

Нашата мрежа на локални цвеќари се наоѓаат во секоја италијанска провинција:

Модена, Парма, Пјаченца, Равена, Реџо Емилија, Матера, Потенца, Авелино, Беневенто, Касерта, Неапол, Салерно, Болоња, Ферара, Форли и Чезена, Римини, Горица, Порденоне, Трст, Удине, Џенова, Империја, Специја, Савона, Киети, Аквила, Пескара, Терамо, Бергамо, Бреша, Комо, Кремона, Леко, Лоди, Мантова, Милан, регионот Монца и Брианца, Павија, Сондрио, Варезе, Анкона, Асколи Пичено, Фермо, Мачерата, Пезаро и Урбино, Кампобасо, Исернија, Алесандрија, Асти, Биела, Кунео, Новара, Торино, Вербано, Кусио, Осола, Верчели, Бари , Барлета, Андрија, Трани, Бриндизи, Фоџа, Лече, Таранто, Каљари, Карбонија – Иглесијас, Медио Кампидано, Нуоро, Ољастра, Олбија и Темпио, Ористано, Сасари, Агриџенто, Калтанисета, Катанија, Ена, Месина, Палермо, Рагуза, Сиракуза, Трапани, Арецо, Фиренца, Гросето, Ливорно, Лука, Маса Карара, Пиза, Пистоја, Прато, Сиена, Болзано, Тренто, Перуџа, Терни, Аоста, Белуно, Падова, Ровиго, Тревизо, ВенецијаВерона, Виченца, Фросиноне, Латина, Риети, Рим, Витербо, Катанзаро, Козенца, Кротоне, Реџо Калабрија, Вибо Валентиа.

Доставуваме цвеќе насекаде во Италија, вклучувајќи ги: Сицилија, Капри, Сардинија, Елба, Сан Марино и градот Ватикан.

Услуги за испорака на цвеќе - Нарачајте свежо цвеќе онлајн

Нарачајте свежо цвеќе онлајн и ќе најдете букет рози во различни бои и големини (кратко, средно или долго стебло), како и широк спектар на цветни растенија и зелени растенија за вашата градина или вашата куќа.

Секој цветен подарок ќе биде соодветен за секоја пригода и секој вид на цвеќе во одредена боја ќе добие различно значење.

Целосна листа на реченици што треба да се додадат во букетот како порака со картичка ќе ви бидат на располагање како совети.

Вашата порака ќе биде доставена лично до примачот заедно со цвеќињата. Вашата приватност ќе биде обезбедена.

Испратете цвеќиња во Италија и во светот, а секој локален цвеќар ќе приреди букет свежо и квалитетно цвеќе следејќи го својот личен стил.

Услуга за испорака на цвеќе и подароци за секоја пригода

Каква испорака во посебна пригода ви е потребна?

Вашиот цветен подарок секако ќе биде ценет во секоја прилика, бидејќи ќе ја израдувате вашата сакана во посебен ден од неговиот/нејзиниот живот, како нас:

Не двоумете се да не контактирате, ние ќе ви помогнеме да го изберете соодветниот цветен подарок за вашата посебна пригода.

Испрати и доставува подароци за неа, вина, шампањ, корпа со цвеќиња овошје и плишано мече.

на локален цвеќар има важна цел, тие ќе ја насмеат вашата сакана само преку свежо цвеќе, со испорака истиот ден.

Благодарение на нашата широка палета на цвеќарници, ќе ви обезбедиме испорака на цвеќиња и растенија насекаде во Италија и низ целиот свет.

Испрати цвеќе онлајн – Нарачајте цветен аранжман

Со ItalianFlora можете да испраќате цветни аранжмани и подароци низ целиот свет, испорачани од локални цвеќари на меѓународно ниво, благодарение на нашата мрежа присутна во сите земји:

Албанија, Алжир, американска Самоа, Андора, Ангола, Ангилја, Антигва и Барбуда, Аргентина, Ерменија, Аруба, Австралија, Австрија, Азербејџан, Бахамите, Бахреин, Бангладеш, Барбадос, Белорусија, Белгија, Белизе, Бенин, Бермудски, Бутан, Боливија, Босна и Херцеговина, БоцванаБразил, Британски Девствени Острови, Брунеј, Бугарија, Бурунди, Камбоџа, Камерун, Канада, Зелено'ртски Острови, Кајмански Острови, Чиле, Кина, Колумбија, Кукови Острови, Коста Рика, Брегот на Слоновата Коска, Хрватска, Кипар, Република Чешка, Данска, Џибути, Доминика, Доминиканска Република, Еквадор, Египет, Ел Салвадор, Англија, Еритреја, Естонија, Етиопија, Фарски Острови, Фиџи, Финска, Франција, Француска Гвајана, Француска Полинезија, Габон, Грузија, Германија, Гана, Гибралтар, Грција, Гренада, Гвадалупе, Гвам, Гватемала, Гернзи, Гвајана, Хаити, Хондурас, Хонг Конг, Унгарија, Исланд, Индија, Индонезија, Ирак Ирска, Остров на Човекот, Израел, Италија, Јамајка, Јапонија, Џерси, Јордан, Казахстан, Кенија, Северна Кореја, Јужна Кореа, Кувајт, Киргистан, Летонија, Либан, Лесото, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Макао, Македонија, Мадагаскар, Малави, Малезија, Малдиви, Малта, Мартиник, Маурициус, Мексико, Молдавија, Монако, Монголија Црна Гора, Мароко, Мозамбик, Мјанмар, Намибија, НепалХоландија, Холандски Антили, Нов Зеланд, Никарагва, Нигерија, Северна Ирска, Норвешка, Оман, Пакистан, Палау, Палестина, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Парагвај, Перу, Филипини, Полска, Португалија, Порторико, Катар, Обединување, Романија, Русија, Руанда, Свети Китс и Невис, Света Луција, Саудиска Арабија, Сенегал, Србија, Сејшелите, Сиера Леоне, Сингапур, Словачка, Словенија, Соломонови Острови, Јужна Африка, Шпанија, Шри Ланка, Судан, Суринам, Свазиленд, Шведска, Швајцарија, Тајван, Таџикистан, Танзанија, Тајланд, Источен Тимор, Того, Тринидад и Тобаго, Тунис, Турција, Туркменистан, Уганда, Украина, Обединети Арапски Емирати, Обединето Кралство, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Узбекистан, Виетнам, Венецуела, Девствениот остров, Замбија, Зимбабве.

Достава на цвеќе дома – Испорака истиот ден и следниот ден

Верувајте во нашата компанија ItalianFlora, а ние ќе ја израдуваме вашата сакана.

Букет роза и аранжман рачно врзан со свежи дневни рози, роденденски цвеќиња и подароци цветна корпа, вазна и букет, 100% гаранција за насмевка.

Секој ден е посебен ден за испрати цвеќе низ целиот свет, бидејќи цвеќињата носат радост!

Испраќање на цвеќе никогаш не било толку лесно!

Претплатете се на нашиот билтен

Дали сакате да добиете
ексклузивен попуст?

Beе се користи во согласност со нашите Приватност
Следете не и видете ги најновите колекции

Нашиот Инстаграм

Слики од нашите клиенти и убави идеи
Претплатете се на нашиот билтен

Добијте го вашиот попуст од 5 €!

Кликнете овде за да го добиете попустот при вашата прва нарачка.
Следете не и видете ги најновите колекции
Слики од нашите клиенти и убави идеи
 
Споделете ги најдобрите вести.

Италијанско списание Флора

Секој ден е посебен ден за испраќање цвеќиња во Италија и ширум светот, бидејќи цвеќињата носат радост!

Прославување на промоција на работа: орхидеи и лалиња

Сакате да прославите унапредување за работа? Откријте ги совршените цвеќиња за испраќање, вклучувајќи елегантни орхидеи и живописни лалиња. Симболизирајќи успех, елеганција и раст, овие цветови пренесуваат искрени честитки и најдобри желби за континуиран успех на примачот

продолжи да читаш